Вариант на Рибанско мъжко хоро се изпълнява в 7⁄8 тактов размер с първо удължено време, където един такт се отброява „раззз-два-три“. При него участниците се залавят помежду си за рамо и изпълняват шест танцови движения с непрекъснати пружинирания, които обуславят характерната за района мекота на танцуване.
Характерно за селото е и т.нар. Старо Рибанско хоро, което се играе в тактов размер 2⁄4 - „раз-два“. Участниците отново са мъже, които се залавят помежду си за длани със свити лакти на „водено“ хоро. Изпълняват три танцови движения, като две от тях са подскочни. Характерна е вглъбеността на изпълнението, която се подчертава от инструменталния съпровод на тамбурите.
Друго хоро от с. Рибново е Аговско хоро. Също мъжко водено хоро в тактов размер 7⁄8, но с трети дълъг дял, където един такт се брои „раз-два-триии“. Тук участниците се залавят помежду си за длани със свити в лактите ръце. Хорото се състои от три танцови движения, които се изпълняват подскочно, много живо и със самочувствие. Наименованието на хорото намеква за социалното положение на изпълнителите и очертава характера на изпълнение. Интересно е, че мъжете са играели Аговското хоро на домашни празници, предимно на чардак и по чорапи.